Sevgili Dostlarım,

Birbirinden güzel beş yıl geçirdiğim bu değerli kulüpte şimdiye kadar farklı görevlerde bulundum. Şimdi işe en zorlu fakat bir o kadar da yüce bir görevi üstlenmiş bulunuyorum. Bir çoğunuza göre beş yıl belki de kısa bir rotaryenlik hayatı ama bu kısa beş yıl içinde hem rotary hakkında, hem insanlığa hizmet hakkında hem de dostluk hakkında pek çok şey öğrendim.

Görevimin bilincindeyim ve bu değerli görevin sorumluluğunu ciddi şekilde hissediyorum. Bu sorumluluğu hissetmemde, güzel ve başarılı geçen bir senenin ardından kolyeyi sevgili Bülent Sağlam’dan devralmanın payı çok büyük. Geçtiğimiz dönemde emeği olan tüm dostlarımıza tekrar şükranlarımı sunuyorum. Rotary’nin güzelliğinin toplantılara devamla, projelere katılımla ve dostlukların ilerletilmesiyle hissedildiğini biliyorum. Bu yüzden de amacım sizlerle birlikte, sizlerin de katkısıyla daha başarılı ve keyifli bir dönem geçirmek olacaktır.

Mersin Toros Rotary Kulübünü güçlü ve asil kılan üç önemli unsur bulunuyor bence; insanlığa faydalı işler yapma isteği, üyelerinin iyi insanlardan oluşması ve en önemlisi de eksilmeyen dostlukları…

Mersin Toros Rotary kulübü tecrübeli abileri, çalışkan üyeleri sayesinde nesilden nesile miras kalacak bir kulüptür. Dostluğumuzu ve bilgimizi aktardığımız sürece daha çok başarılı dönemler göreceğimize inanıyorum.

Ulu önder M. Kemal Atatürk’ün ‘Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız.’  sözünü yerine getirircesine eşlerimiz ve çocuklarımızla geçireceğimiz keyifli bir dönem olmasını diliyorum…

Rotaryen sevgi ve saygılarımla.

Çağrı AKBAŞ & Sanem

Mersin Toros Rotary Kulübü

2019 – 2020 Dönem Başkanı