Üyelik

Bir Rotary üyesi olmak için davet edilme şartı vardır. Dünyada 35.000 den fazla kulüp etki oluşturmak ve fark yaratmak için bir araya geliyorlar. 

Neden bir Rotary Kulübü'ne Katılmalıyım?

Dünyayadaki 1.2 milyondan fazla Rotaryen üye, farklı tecrübelerle, yeni fikirleri paylaşmak, uzmanlıklarını kullanmak ve toplumları dönüştüren iyileştirmeler uygulamak için birleşirler.

Üyelerimiz, günümüzün en acil insani sorunlarına eğilen yerel projelerde ve uluslararası projelerde ortak çalışırlar.

Bu çalışmalar Rotary kulübü toplantılarında ve etkinliklerinde şekillendirirler. Bu toplantılar size ne tür avantajlar sağlar?

  • Yaşamları değiştirir. Yaşadığınız toplumun ihtiyaçlarını tartışabilecek, bunlara çözümler üretebilecek ve çözüm için hareket etme şansına sahip olacaksınız.
  • Diğer hizmet tutkulu insanlarlarla bağlantı kurdurur. Rotary kulübü toplantıları, çevrenizle bağlantıları güçlendirmek ve ömür boyu sürecek ilişkiler kurmak için kaliteli bir ortam sağlar.
  • Kendinize yatırım yaptırır. Birçok kulüp size kişisel ve mesleki olarak büyümenize yardımcı olmayı amaçlayan atölye çalışmaları, konferanslar, konuk konuşmacılar ve daha pek çok şey sunar.

 

Kimler Katılabilir?

Toplumlarına ve insanlığa hizmet etmek isteyen üye adayları arıyoruz.

Rotary kulüpleri, üyelik yeterliliğindeki Rotaract' ları, Rotary Barış Gönüllülerini ve Rotary ailesinin diğer üyelerini de kabul eder.

Üyelik Süreci

Her kulübün benzersiz bir kişiliği ve odaklandığı alanlar vardır. İlgi alanlarınıza, konumunuza ve müsat zamanlarınıza uyan bir kulüp bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Katılmak İstiyorum

Bize kendiniz ve kulüpte ne aradığınız hakkında biraz bilgi verin. Bölgenizdeki yerel kulüpleri bulacağız ve ilgilendiğinizi iletmenizi sağlayacağız.

Kulüple Eşleşme

Tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre, toplumunuzdaki Rotary liderleri size en uygun yerel kulüp ile eşleştirecekler.

Kulüple Temasa Geçme

Tercihlerinize ve ilgi alanlarınıza göre, toplumunuzdaki Rotary liderleri size en uygun yerel kulüp ile eşleştirecekler.

Katılmaya Davet

Şimdi siz ve yerel bir klüp birlikte biraz zaman geçirdiniz ve birbiriniz için iyi uyumlu olduğunuzu tespit ettiğinizde, katılmaya davet edileceksiniz. Her kulübün yeni üyelerin girişi için kendi yolları vardır; katılımda sizin için bir tören düzenleyebilirler.

Ben Bir Üyeyim!

Bir Rotary üyesi olarak yeni kulübünüze katılmanın tadını çıkarın. Bir komiteye katılın. Bir hizmet projesine başkanlık yapın. Bir sosyal etkinlik düzenleyin. liderlik edin ve yeni kulübünüze katkıda bulunun.

 

Rotary'ye Dahil Olmak İçin Diğer Yollar

Bir Rotary kulübüne katılmaya hazır değilseniz, gene de Rotary'de ve hayatımızı iyileştirmek için her yerde yaptığımız çalışmalara katılabilirsiniz. Gönüllü çalışmalar hakkında bilgi almak için yerel Rotary kulübünüze başvurun. Başlamanız için bazı öneriler aşağıda verilmiştir (Bu kaynaklar İngilizcedir):
Rotary Barış Gönüllüleri
Rotary Toplum Birlikleri
Rotary Dostluk Grupları
Rotary Yarının Liderlerini Arıyor (RYLA)
Rotary Gençlik Değişim
Yeni Nesiller Hizmet Değişim
Hibeler
Burslar