Başkanın Mesajı

Kıymetli Rotary Ailem,

TOROS Rotary Kulübümüzün 34. Başkanı olarak, 2021-22 dönemi başkanımız Rtn. Onur Can Adak’tan başkanlık kolyesini devralarak çıktığım bu yolda elbette ki en büyük gayem, 2022-23 döneminde Uluslararası Rotary Başkanımız Jennifer Jones ve 2430 Bölge Guvernörümüz Emre Öztürk’ün biz canlı dönem başkanları için belirledikleri hedefler doğrultusunda hayallerimizi gerçekleştirmek ve büyük kulübümüzün 33 yıldır yaptığı gibi hep birlikte dostluğun gücünü kuşanarak topluma hizmet ideali etrafında birlikteliğimizi daim kılmak olacak.

Uzun ve onurlu bir mirasımız var; Uluslararası Rotary 1905 yılından bugüne tam 117 yıldır kendinden önce hizmet felsefesini tüm dünyada başarıyla yaşatıyor. Bir yandan geleneklerimize sahip çıkıp, değer verirken; bir yandan da değişimden korkmadığımız için tüm dünyada başarılı olmaya devam ediyoruz.

Bu dönemde hastalıkların olmadığı, herkesin temiz suya ulaşabildiği, okuma yazma bilmeyen çocuğun kalmadığı, sevginin ve barışın hakim olduğu bir dünya hayaliyle çalışacağız. Barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak, bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek için yeni temamıza uygun olarak ROTARY İLE HAYAL EDECEĞİZ.

Ailemizin genç üyeleri Interact ve Rotaract kulüplerimiz ile el ele, yerel yönetimler ve Mersin halkının da destekleri ile tüm değerli üyelerimizin TOROS ROTARY KULÜBÜ üyesi ve bu ailenin bir ferdi olmaktan gurur duyacağı dopdolu bir dönem yaşamak ve yaşatmak; dönemimizde şehrimiz, yöremiz, bölgemiz, ülkemiz ve dünyamızda insanlığa dokunacak projeler üretmek için çıktık yola…Yolumuz hep açık, kalplerimiz sevgi ve iyilikle dolu olsun. Hep birlikte güzel bir dönem geçireceğimiz inancıyla;

Rotaryen sevgi ve saygılarımla

Mehmet Atilla & Fulden

Toros Rotary Kulübü

2022 – 2023 Dönem Başkanı